Piękne, zadbane włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety – częstokroć, nieświadomie niszczymy włosy. Stają się one suche i pozbawione blasku co niewątpliwie wpływa na atrakcyjność danej jednostki.

Nie dziwi zatem fakt, że częstokroć szukamy odpowiedzi na pytanie „Jak nawilżyć włosy?”. Otóż, odpowiednie nawilżenie – w wielu przypadkach – to skuteczna metoda na odzyskanie blasku i poprawę kondycji włosów.

Suche włosy – jakie są przyczyny?

Suche włosy to problem, z którym zmaga się multum osób. Do przesuszenia może dochodzić na skutek niektórych procesów pielęgnacyjnych, stylu życia czy diety. Poniżej prezentujemy najczęściej występujące przyczyny suchych włosów:

  • niepełnowartościowa dieta (niedobory witamin i minerałów: w szczególności, cynku, miedzi, żelaza, witaminy A i witaminy E)
  • nadużywanie stylizatorów termicznych (loków, suszarek z gorącym nawiewem i prostownic)
  • nadmierna ekspozycja włosów na słońce (promieniowanie ultrafioletowe)
  • stosowanie stylizatorów chemicznych (pianek, żelów i lakierów do włosów)

Niekiedy, nadmierna suchość włosów to cecha wrodzona. Borykają się z nią posiadaczki i posiadacze włosów skręconych, co uwarunkowane jest przez problemy z rozprowadzaniem sebum.

Jak nawilżyć suche włosy?

Puszące się, suche włosy to problem, z którym wiele osób – toczy nierówną walkę. Zmiany w pielęgnacji, diecie czy stylizacji włosów – nie przynoszą rezultatów? Sprawdź naszą receptę na suche włosy.

Po pierwsze: prawidłowa suplementacja na włosy

W pierwszej kolejności sugerujemy sięgnąć po sprawdzone suplementy diety na włosy. Tabletki bogate w witaminy, minerały i naturalne ekstrakty roślinne – mogą stanowić prawdziwe wybawienie dla kondycji naszych włosów.

Niestety, na rynku suplementów dostępnych jest mnóstwo środków, co do których efektywności można mieć spore wątpliwości. Przed wyborem konkretnego rozwiązania zachęcamy do zaznajomienia się z opiniami i rankingami tabletek.

Rekomendujemy skorzystać z opracowania przygotowanego przez autorów serwisu ZadbaneWlosy.pl, tj.: https://www.zadbanewlosy.pl/tabletki-na-wlosy/.

Po drugie: korzystaj wyłącznie z kosmetyków z najwyższej półki

W kosmetyczce każdej kobiety znajdziemy odżywki, szampony, maski i inne produkty do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Niestety, w lwiej części przypadków – ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Korzystając z popularnych, marketowych marek – powinniśmy zachować czujność. Szampony, odżywki i inne produkty do codziennej pielęgnacji powinny być wolne od silnych detergentów. Warto stawiać na produkty specjalistyczne, z najwyższej półki cenowej.

Po trzecie: ogranicz niebezpieczną stylizację włosów

Ochoczo sięgasz po prostownicę? Suszysz włosy suszarką z gorącym nawiewem? A może korzystasz z żelów, pianek i lakierów? Musisz mieć świadomość, że te wszystkie produkty niosą za sobą ogromne ryzyko.

Wykorzystywanie produktów do stylizacji włosów należy ograniczyć do minimum. Zadbaj o włosy w taki sposób, aby układały się naturalnie. Korzystaj z pomocy fryzjerów i przeprowadzaj wszelkie zabiegi z zachowaniem maksymalnej ostrożności.

Po czwarte: przeprowadzaj olejowanie włosów

Olejowanie włosów to zabieg kosmetyczny, z którego – o dziwo – korzysta niewielka część kobiet. A przecież, to podstawowy zabieg nawilżający i odżywiający – zarówno włosy, jak i skórę głowy.

Pamiętaj jednak, że wybór skutecznego oleju do włosów ma fundamentalne znaczenie.

Po piąte: nieustannie chroń swoje włosy

O tym, że łatwiej zapobiegać zniszczeniom, aniżeli odbudowywać i nawilżać suche włosy – nie trzeba nikogo przekonywać. Skuteczna profilaktyka to:

  • ochrona włosów przed słońce (lub promieniowaniem ultrafioletowym na solarium)
  • całkowita rezygnacja z silnych detergentów
  • delikatne, naturalne upięcia włosów
  • ochrona włosów przed mrozem, silnym wiatrem i kwaśnymi deszczami

Podsumowując, aby mieć piękne, lśniące i odpowiednio nawilżone włosy – musimy zadbać zarówno o odpowiednie odżywienie od wewnątrz, jak i zewnątrz. Nie można również zapomnieć o profilaktyce – w myśl zasady, że łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć.