W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi fakt, iż kobiety poddają depilacji niemal całe ciało. Depilacja intymna to proces powszechny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Metod usuwania owłosienia z tych niezwykle wrażliwych miejsc jest kilka. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy, najczęściej wykorzystywane.

 1. Depilacja brazylijska.
  Depilacja brazylijska to nic innego jak usuwanie nadmiernego owłosienia z okolic intymnych przy użyciu rozgrzanego wosku lub pasty cukrowej. Zabieg polega na nałożeniu szpatułką substancji o wysokiej temperaturze, a następnym zerwaniu wraz z włosem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg depilacji brazylijskich wbrew pozorom nie jest bolesny i nie powoduje podrażnień. Przeprowadzony przez kompetentną osobę, jest komfortowy. Trwałość efektów to kilka-kilkanaście tygodni.

 2. Golenie włosów
  Zdecydowanie najpowszechniejszą formą depilacji intymnej jest usuwanie włosów depilatorami, maszynkami i golarkami. Ścinanie włosa przy samej skórze jest bardzo skuteczne, ale niestety niezbyt trwałe. Efekty utrzymują się kilka dni, przez co zabieg trzeba bardzo często powtarzać. Zaletą usuwania włosów poprzez golenie jest bez wątpienia fakt, iż to metoda bardzo tania. Można ją zrealizować przy wykorzystaniu jednorazowej maszynki do golenia.

 3. Depilacja laserowa
  Usuwanie włosów laserem to zabieg, którego dostępność w ostatnich latach uległa znacznej poprawie. Aktualnie sprzęt do tego typu zabiegów znajdziemy w każdym, lepszym salonie kosmetycznym. Depilacja laserowa to rozwiązanie trwałe. Pozwala na pozbycie sie włosów nawet na kilka lat. Wszystko za sprawą uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Zabieg usuwania włosów laserem nie jest bolesny, nie powoduje podrażnień i nie wymaga rekonwalescencji.

Która metoda depilacji intymnej jest najlepsza?

W dzisiejszych czasach dostępność profesjonalnych metod depilacji jest bardzo dobra. W niemal każdym mieście znajdziemy gabinety, w których z powodzeniem przeprowadzimy depilacje laserową, woskową i mechaniczną. Rozwiązania te cieszą się różną popularnością. Wpływ na nią ma kilka istotnych czynników, przez których pryzmat są oceniane, a mianowicie:

 • trwałość

 • wygodę (komfort zabiegu)

 • cenę

W przypadku trwałości, zdecydowanie najkorzystniej wypada depilacja laserowa, której efekty potrafią utrzymywać sie nawet przez kilka lat. Na drugim miejscu znajduje się depilacja woskowa, a na samym końcu – depilacja poprzez golenie włosów (efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez zaledwie kilka dni).  Jeśli zaś chodzi o komfort depilacji, to zarówno depilację laserową, jak i poprzez golenie – można uznać za wygodne, choć zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku – skóra może zostać podrażniona.

Depilacja woskowa – uznawana jest za najmniej komfortową. Z kolei w przypadku ceny, najkorzystniej wypada zabieg z wykorzystaniem maszynki do golenia/depilatora, następnie depilacja woskowa, a na samym końcu depilacja woskowa. A Ty droga/i czytelniku/czko z jakich metod depilacji intymnej korzystasz? Które rozwiązanie jest według Ciebie najlepsze?