To, jak wyglądają Twoje paznokcie ma ogromny wpływ na Twój wizerunek. Dlatego też, warto zadbać o paznokcie w takim stopniu by po prostu były piękne. Jak tego dokonać? Zapoznaj się pięcioma kluczowymi wskazówkami.

Piękne, zadbane i mocne paznokcie nie biorą się znikąd. To efekt prawidłowej, skutecznej pielęgnacji, która wymaga od nas określonej wiedzy i odrobiny zaangażowania.

Po pierwsze: odżywiaj od zewnątrz

Aby Twoje paznokcie były mocne, niełamliwe musisz je odpowiednio odżywiać. Sposobów na wzmocnienie paznokci jest kilka, a mianowicie:

  • Oliwa z oliwek – namocz paznokcie w oliwie z oliwek i pozostaw na 8-10 minut, po czym dokładnie spłucz letnią wodą z mydłem.
  • Gotowe odżywki – odżywki w postaci lakieru to dobre rozwiązanie. Pod warunkiem, że zastosujemy te z najwyższej półki.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów o sprawdzonej jakości. Zanim zdecydujesz się na konkretny produkt – zaznajom się z opiniami na jego temat.

Po drugie: odżywiaj od wewnątrz

Niezwykle istotnym procesem jest również odżywianie od „wewnątrz”. Oznacza to, że musimy dostarczyć odpowiednie materiały odżywcze w naszej diecie. Na wygląd naszych paznokci szczególny wpływ ma:

  • Witamina B
  • Wapno
  • Białka

Doskonałym suplementem wzmacniającym jest biotyna. Nie mniej – nie należy ograniczać się tylko do tego mikroelementu. Dobrze rosnące paznokcie wymagają od nas znacznie więcej, dlatego też najkorzystniej sięgać po kompleksy witaminowo-mineralne na mocne paznokcie.

Po trzecie: chroń paznokcie

Brzydki wygląd paznokci jest zazwyczaj wynikiem niedostatecznej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie ważne jest to, aby chronić paznokcie przed silnymi detergentami. W tym celu, w czasie sprzątania należy korzystać z rękawiczek ochronnych.

Warto przy tym zauważyć, że nawet najmocniejsze paznokcie są zagrożone. Długotrwałe stosowanie środków chemicznych – potrafi zdegradować nawet najmocniejszy wytwór skórny. Dlatego też – korzystaj z rękawiczek i innych materiałów ochronnych.

Po czwarte: piłuj, obcinaj

Istotnym elementem pielęgnacji jest zadbanie o odpowiednia długość paznokci. Co zrozumiałe – im krótsze paznokcie, tym mniej podatne na złamania. To samo tyczy się ich kształtu – im bardziej owalne, tym bardziej wytrzymane.

Zabiegi piłowania i obcinania należy realizować nawet do dwóch razy na tydzień. Regularność przeprowadzania powyższych zabiegów ma tutaj kluczowe znaczenie. Warto o tym pamiętać!

Po piąte: pozwalaj odpoczywać

Jeżeli wielbisz się w malowaniu paznokci, musisz pamiętać, że potrzebują one odpoczynku. Nie mogą być bezustannie przykryte lakierem czy hybrydą. Kilka dni odpoczynku po ostatnim malowaniu może zdziałać prawdziwe cuda! W szczególności tyczy się to Pań, które malują paznokcie hybrydowo, a następnie ściągają lakier piłując płytkę.

Zbyt częste malowanie i traktowanie środkami zmywającymi lakier – osłabia płytkę i sprawia, że paznokcie są kruche, a ich wygląd pozostawia wiele do życzenia.