Kobietę w łóżku bardzo często porównuje się do wina – im starsza, tym lepsza kochanka. W przypadku mężczyzn sytuacja ma się na odwrót. Panowie bardzo często wraz z wiekiem tracą sprawność seksualną i borykają się z impotencją.

Impotencja to problem bardzo powszechny. Pojawia się u osób starszych, najczęściej tych przekraczających 50-ty rok życia. Wówczas to sprawność seksualna znacząco maleje, co wprawia w kompleksy i depresję. Mężczyźni w obawie przed niepodołaniem rezygnują z bliskich kontaktów z kobietą.

„Ty impotencie!”

Nie ma chyba większej obelgi, którą może usłyszeć mężczyzna od swojej kobiety. Problem ten ma ogromny wpływ na psychikę mężczyzny. Spadająca samoocena, uczucie bezsilności i kompleks – to wszystko wpływa na wywoływanie depresji.

Medycyna jednak cały czas się rozwija, co pozwala mieć nadzieję, że kiedyś dostępny będzie złoty środek na potencję. Na razie musimy zadowolić się tym, co nie zawsze gwarantuje rezultaty.

Jak leczyć impotencję?

Reklam tabletek na potencję można spotkać wiele, szczególnie w Internecie. Zwykle są to tabletki oparte na naturalnych składnikach, których działanie zostało potwierdzone medycznie. Niestety, skuteczność takowych preparatów nie jest najwyższa. Malejąca sprawność seksualna nie zostanie zastopowana przez Żeń-Szeń, czy Pszczele Mleko. Tu potrzeba zdecydowanie mocniejszych preparatów. Jakich?

Takich, których działanie jest silne i wpływa bezpośrednio na przyczynę występowania problemu. W Polsce, leczenie impotencji odbywa się na dwa sposoby – farmakologicznie oraz psychologicznie. Często te dwie metody realizuje się jednocześnie.

Aby podjąć skuteczne leczenie MUSISZ skonsultować się z lekarzem. Ustalenie przyczyny i poprawa diagnoza to absolutna konieczność. Ponadto, najskuteczniejsze leki dostępne są tylko za okazaniem recepty, więc tak czy siak – trudno tego uniknąć.

Drodzy Panowie po 50-tce, a także młodsi – to problem powszechny i nie powinniście się go wstydzić. To, że obnaża Wasze słabości, nie oznacza, że trzeba to ukrywać i liczyć na cud.

Naturalne sposoby na potencję

Problemy z potencją to problem, który dotyka naprawdę sporo grono mężczyzn. Jest to jednak na tyle wstydliwa przypadłość, że niewielu panów mówi o tym głośno.

Najczęściej wybieraną formą leczenia jest zakup środków farmaceutycznych, które mają działanie doraźne. To jednak rozwiązanie „na chwilę”. Poza tym, zazwyczaj tego typu tabletki są dosyć drogie. Czy istnieje alternatywa dla takowego rozwiązania?

Jeśli towarzyszy Ci poranna erekcja, to znaczy, że problem nie ma podłoża fizjologicznego. Gorzej jest wtedy, gdy budzisz się bez wzwodu. Wówczas, interwencję powinien podejmować urolog, gdyż żadne środki bez recepty nie będą w tym przypadku skuteczne.

Naturalne sposoby na potencję działają w przypadkach lekkich, tzn. problemach o niewielkim stopniu zaawansowania.

  1. Owoce morza Za jeden z najskuteczniejszych afrodyzjaków, który wpływa na potencję uchodzą owoce morza. Powszechnie uważa się, że regularne spożywanie tych „rarytasów” może doprowadzić do całkowitego wyeliminowania problemu.
  2. Surowe jajo Jajko nie poddane obróbce termicznej stanowi doskonałe źródło witamin i minerałów. Ten naturalny 'suplement' może okazać się lekiem trwałym.
  3. Sałatka owocowa Powszechnie uważa się, że owoce to źródło dobrej kondycji organizmu. Wpływ mają także na sprawność seksualną. Poprawiają libido – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
  4. Seler Warzywa, a na ich czele seler to źródło wielu niezbędnych minerałów i witamin. Uważa się, że jest to produkt, który wpływa na długość stosunku. Wydłużenie zbliżenia i wzmocnienie erekcji pozwala na jeszcze lepsze doznania.
  5. Imbir Osławiony imbir to jeden z afrodyzjaków, który pobudza nasz organizm. Dzięki imbirowi wyostrzają się nasze zmysły, a ciało jest jeszcze bardziej wrażliwe na dotyk i pieszczoty.

Pamiętaj – naturalne sposoby pozwalają wzmocnić erekcję. Nie można ich jednak traktować jak lekarstwo na schorzenie o charakterze fizjologicznym. W razie poważnych problemów z erekcją konieczne jest skontaktowanie się z urologiem.