Nadwaga i otyłość to problemy, które z każdym kolejnym dniem dosięgają coraz to większą liczbę osób. Według World Health Organization, już w 2025 roku liczba osób otyłych przekroczy dwa miliardy.

Dlaczego jestem otyła/y?

Zastanawiasz się co ma największy wpływ na Twoje ciało? Jakie są przyczyny Twojej otyłości? Otóż, odpowiedź jest banalna – przyczyną otyłości jest Twój tryb życia. Owszem, możesz zwalać to na genetykę, czy problemy zdrowotne. Faktycznie, mogą się one przyczyniać do gromadzenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Zauważ jednak, że wiele osób borykających się chociażby z nadczynnością tarczycy – świetnie sobie radzi i nie jest otyła. Dlatego też, w naszej ocenie – 99% przypadków otyłości i nadwagi jest możliwa do szybkiej eliminacji. Zrobić to możemy na kilka różnych sposobów: realizując plan treningowy, stosując dietę i/lub zażywający suplementy diet. To właśnie tym ostatnim poświęcona jest dzisiejsza publikacja.

Rynek suplementów diet

Na rynku suplementów diet pojawia się wiele nowości. Producenci zapewniają o coraz to lepszych rezultatach odchudzania, sięgających nawet kilku kilogramów w ciągu miesiąca. Czy jest to możliwe? Czy suplementy diety mają tak duży wpływ na odchudzanie? Trudno zaufać reklamom telewizyjnym, gdyż o „złotych środkach” na odchudzanie usłyszeć tam można od wielu lat. Zwykle w telewizji pojawiają się preparaty komercyjne, których wpływ na odchudzanie jest naprawdę niewielki. Nie oznacza to jednak, że skuteczne suplementy diety na odchudzanie nie istnieją. W dzisiejszej publikacji chcielibyśmy przedstawić zieloną kawę – naturalny suplement diety na odchudzanie, którego skuteczność w procesach odchudzających jest bardzo duża. Niewielka popularność to wynik braku komercyjnej reklamy.

Zielona kawa – właściwości odchudzające

Zielona kawa to nic innego jak preparat przygotowany z niepalonej, niedojrzałej zielonej kawy. To właśnie w tych ziarnach znajduje się aktywna substancja, a mianowicie – kwas chlorogenowy, którego efektywność w usprawnianiu przemiany materii została potwierdzona badaniami klinicznymi. Ponadto, zielona kawa wykazuje właściwości antyzapalne i antybakteryjne. Konsumenci chwalą sobie również wpływ na samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Zielona kawa i jej wpływ na odchudzanie został potwierdzony wieloma publikacjami (zarówno publicystycznymi, jak i naukowymi). Dość obszerną lekturę na ten temat przeczytamy w serwisie FitPoradnia.pl: https://fitporadnia.pl/zielona-kawa-wlasciwosci-wplyw-na-odchudzanie/.

Zielona kawa – ile można schudnąć?

Odchudzania w głównej mierze zależy od treningu i diety. Zielona kawa może spotęgować efekty odchudzania o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset procent. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań (tempa przemiany materii, ilości nadwagi).

Zielona kawa – cena, gdzie kupić?

Zieloną kawę dostaniemy w każdym lepszym sklepie ze zdrową żywnością. Ponadto, dostępne są również tabletki z ekstraktem z zielonej kawy. Wszakże, nie każdy jest zadowolony z gorzkiego smaku tego preparatu. Cena jest zależna od gatunku i jakości zielonej kawy. Zwykle jednak cena za jednomiesięczną kurację nie powinna przekraczać kilkudziesięciu złotych. Najlepsze tabletki z zieloną kawą kosztują około 100-150 złotych.

Zielona kawa – opinie konsumentów

Jako, że w naszej ocenie – najlepszą rekomendacją dla skuteczności konkretnych preparatów są opinie innych konsumentów, zebraliśmy w jednym miejscu kilka mini-recenzji. Zapraszamy do minilektury.

Kopciuszek1 napisał na forum Wizaz.pl:

W mojej ocenie, odchudzanie nigdy nie było tak proste jak teraz. Dlaczego? Otóż, liczba suplementów pozwala na swobodny wybór. W moim przypadku, najefektywniejsza okazała się – często niedoceniana – zielona kawa. Zastąpiłam nią czarną kawę i to był strzał w dziesiątkę. Smak co prawda nienajlepszy, ale… efekty REWELACYJNE. Polecam.

Michu91, napisał na portalu MensHealth.pl:

Zielona kawa to MOJA RECEPTA na świetną sylwetkę. Zawsze miałem problemy z utrzymaniem wagi, ale po rozpoczęciu suplementacji Green Coffe okazało się, że… mogę to trwale wyeliminować. Jem co i ile chcę, a mimo wszystko waga utrzymuje się na dobrym poziomie. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Kacpi77, forum Senior.pl:

W okresie andropauzy, wzrost wagi jest mega zauważalny. Przytyłem 16 kilogramów… w ciągu kilku miesięcy. Na szczęście, trafiłem na suplementy z zieloną kawą i równie szybko pozbyłem się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Teraz stosuję Green Coffe Plus w formie profilaktyki.